PROGRAM 2020

Aukce Mecum Kissimmee, Florida

02. – 12.  ledna 2020
Kissimmee, Florida

Jedna z největších aukcí sběratelských vozů na světě, trvající 10 dní během kterých se prodá až 3000 vozů.

Aukce Barrett-Jackson Scottsdale, Arizona

11. – 19.  ledna 2020
Scottsdale, Arizona

Výjimečná událost v oblasti automobilového životního stylu představí více než 1500 sběratelských automobilů.

Aukce Gooding & Company, Scottsdale, Arizona

18. – 19.  ledna 2020
Scottsdale, Arizona

Arizona je známá jako ideální zimní destinace, a proto každý leden hostí město Scottsdale rozsáhlý automobilovou výstavu s aukcí a doprovodnými programy.  Aukční společnost Gooding & Company vždy představí mimořádné skvosty a vzácná vozidla různých značek a období.  V průběhu posledních deseti let Gooding & Company ve Scottsdale neustále zdvíhala laťku s kvalitou sběratelských automobilů a s rekordními dosaženými cenami.

Aukce RM Sotheby’s Auctions, Arizona

16. – 17.  ledna 2020
Phoenix, Arizona

Renomovaná aukční kancelář RM Sotheby’s otevírá svoji 19. dražební sezónu sběratelských vozů v areálu Biltmore Resort & Spa ve Phoenixu v Arozoně.   Dražit se například bude Ferrari 250GT/L Berlinetta Lusso z roku 1964 nebo vzácný Tucker 48 z roku 1948.

Retromobile Paris

05.-09. února 2020
Paříž, Expo Porte de Versailles

Rozsáhlá výstava zejména evropských historických automobilů, memorabilií a předmětů vztahujících se k motorsportu.

The London Classic Car Show

20.-23. února 2020
ExCel Londýn

Zlaté roky automobilismu budou představeny na výstavě London Classic Car Show v ExCeL v Londýně, a také na souběžné výstavě Historic Motorsport International.

Automobily budou předvedeny v akci na Grand Avenue, dlouhé skoro 4 km a prochází středem místa konání.  Představí se mnoho světových výrobců automobilů, klubů, sběratelů i prodejců, budou zde vystaveny vzácné klasické automobily. A můžete tu také potkat mnoho zajímavých hostů, kteří jsou známí svou vášní pro klasické automobily.

Předchozí ročníky přilákaly například Jamese Maye, Jamese Martina, Chrise Evanse, Jensona Buttona a Jackyho Ickxe.

Classic Auto Show, Los Angeles / Chicago

Březen 2020
Los Angeles Expo

Classic Auto Show je největší krytá výstava klasických automobilů v USA. Je to místo, kde se celá komunita setkává k oslavě všech věcí na kolech.  Ať už jste sběratel, nebo pracujete na svém projektovém autě, nebo prostě jen sdílíte vášeň pro klasiku – tato událost je pro vás.

Přehlídka představí více než 1.000 klasických automobilů, tržiště prodejců prodávající memorabilia a náhradní díly, produkty a služby, a to na dvou podlažích Kongresového centra LA.  Bude možné vidět vzácné muzejní vozy, celebrity a stovky klasik z místních automobilových klubů reprezentujících všechny americké a světové značky.  Tématy výstavy  budou Hot Rods, Lowriders, Japonské Classics, Vintage Off Roaders, Ženy staví, Porsche a Motocykly.

Geneva International Motor Show

05. – 15. března 2020
Palexpo, Ženeva

Tradiční autosalon v Ženevě jako každý rok otevírá sezónu novinek.

Retro Classics Stuttgart

27. února – 01. března 2020
Stuttgart, Německo

Fantastické automobilové legendy ze všech koutů světa.  Většina vozů je na prodej.

Turkey Run Daytona

27.-29. března 2020
závodiště Daytona International Speedway, Florida, USA

Tisíce historických automobilů, zejména muscle cars, street rods a customs.  Náhradní díly, show a zábava.

Techno-Classica Essen

25. – 29. března 2020
Essen, Německo

Výstava světového významu klasických automobilů, motocyklů a náhradních dílů.   3.000 aut prodej, ukázky 250 klubů, 1.200 vystavovatelů z celého světa.

MONACO HISTORIC GRAND PRIX

08.-10. května 2020
Monaco

Monte Carlo je synonymem pro motoristické závody a Automobile Club de Monaco chystá nastartovat závod se stejnou grácií a vášní jako v roce 1929.  Nikde jinde nevypadají automobily Grand Prix, historické nebo moderní, stejně dobře jako právě v Monaku.  Závody Grand Prix byly vytvořeny právě v Monaku a tento víkend se bude konat pocta jejich historii.

MILLE MIGLIA 

13. – 16. května 2020
Brescia, Itálie

Současné pokračování legendárního závodu Mille Miglia se koná v květnu 2020.  Navazuje na tradici závodů, který se konal 24x v letech 1927 – 1957. Tradičně se startuje z města Brescia v severní Itálii a jede se do Říma a zpět, celkem 1000 mil, tedy Mille Miglia.  Současný závod se již nejede na čas, ale na přesnost a zúčastnit se mohou pouze vozy do roku 1957.

Rekord původního závodu drží Stirling Moss s vozem Mercedes Benz 300SLR s průměrnou rychlostí 158 km/h, což je i v dnešní době naprosto nepředstavitelné.  Závod se vždy jel na okresních silnicích, přes města a vesnice a také přes pohoří Apeniny.

V současnosti se závod pořádá jako Mille Miglia Storica, tedy přehlídka historických automobilů s podporou samotných automobilek.  I proto lze na doprovodných akcích i při samotném závodě jako doprovod vidět vzácné skvosty a muzejní skvosty, které však řidiči nijak nešetří.  Některý rok je například věnován Ferrari, jindy Mercedesu, a tak je možné vidět v akci kolonu 15 Mercedesů SLR Stirling Moss McLaren z roku 2009.

Mille Miglia je nejen legendární závod, ale hlavně impozantní shromáždění více než 350 řidičů soutěžících přes 1.000 mil z Brescie do Říma a zpět.  Ročník 2018 bude mít pozměněnou trasu, povede k jaderskému pobřeží, přes Rimini do Říma a zpět přes Toskánsko.

Mille Miglia je mimořádná událost.  Žádný fanda historických, ale i moderních automobilů si ji nemůže nechat ujít!

Concorso D’Eleganza Villa D’Este

22.-24. května 2020
The Grand Hotel Villa d’Este, Cernobbio, Itálie

Závod Le Mans Classic

02. – 05. července 2020
Le Mans, Francie

Nikde neexistuje tak velké shromáždění klasických automobilů a nadšenců, než na Le Mans Classic konajícím se každý druhý rok.  Atmosféra Classic le Mans bude určitě opět fenomenální.

Festival Of Speed Goodwood

Červenec 2020
Goodwood, UK

Festivalu rychlosti v Goodwoodu se uskuteční v polovině července 2018.  Každý rok se Goodwood pokouší vyhnout střetu s kalendářem Formule 1, aby mohla být zajištěna účast mnoha vozů sportovních kategorií.  V roce 2017 byla tématem oslava kariéra Bernieho Ecclestona, spolu s vrcholnými modely závodních strojů, které byly tak rychlé, silné, nákladné nebo komplikované, že pravidla závodů musely být kvůli nim změněny.

Festival rychlosti 2019 oslaví své již 26. výročí a bude se konat na panství Goodwood House.

Opět bude možné sledovat závod do vrchu, prezentace mnoha klasických automobilů, motocyklů a strojů pro rally, spolu se současnými i minulými hvězdnými jezdci a jezdci. Vstupenky na prestižní akce jsou nyní k dispozici na stránkách Goodwoodu.

Silverstone Classic

31. července – 02. srpna 2020
Silverstone, UK

Jedna z největších světových událostí.  Závody historických vozidel, srazy více jak 100 klubů, aukce vozidel, prezentace novinek. Zúčastní se více jak 10.000 vozidel.

Pebble Beach Concours d’Elegance

16. srpna 2020
Pebble Beach, Monterey, Kalifornie

Sběratelé automobilů po celém světě sní o své účasti v soutěži Pebble Beach Concours d’Elegance, která se koná na břehu Pacifiku již tradičně na pozemcích a golfovém hřišti hotelu The Lodge.

Se svým začátkem již v roce 1950 je toto setkání světovou špičkovou soutěží sběratelských automobilů. Je to událost, jejíž styl a slávu chtějí zachytit a napodobit i jiné podobné setkání po světě.  Pebble Beach Concours d’Elegance je ovšem pouze jeden a díky nadšencům po celém světě nastavuje laťku pro všechny ostatní.

Concours d’Elegance není soutěž rychlosti, ale elegance.  Automobily jsou posuzovány podle jejich stylu a technické kvality, historie, originality a přesnosti jejich uchování či restaurování.

Concours také představuje nejvíce očekávané koncepty na světě a některá zásadní novinka zde debutuje každý rok.

Souběžně s Concours se konají i tyto další akce:

PEBBLE BEACH TOUR d’ELEGANCE
PEBBLE BEACH RETROAUTO
PEBBLE BEACH MOTORING CLASSIC
PEBBLE BEACH AUCTIONS  Gooding & Company

Nurburgring Oldtimer Grand Prix

07. – 09. srpna 2020
Nurburgring, Německo

Grand Prix navštíví 60.000 fanoušků, aby viděli neuvěřitelný výběr strojů na legendárním okruhu.  Oldtimer Grand Prix se stala jedním z největších a nejoblíbenějších závodů klasických automobilových závodů na světě.

Při Oldtimer Grand Prix můžete zažít opravdu skvělou a jedinečnou cestu po sedmi desetiletích historie motoristických sportů.

Goodwood Revival

11.-13. září 2020
Goodwood, Lord March estates, UK

Goodwood Revival je skutečně unikátní událost v historickém motoristickém sportovním kalendáři.  Připravte se na krok zpátky v čase, návštěvníci přicházejí v dobovém oblečení a celková atmosféra připomíná klasickou éru automobilového závodění.

Závod Spa Francorchamps

V roce 2020 se nebude konat
Spa Francorchamps, Belgie

Spa Six Hours Classic je šestihodinový závod historických automobilů na okruhu Spa Francorchamps.

Paris Motor Show

01. – 10. října 2020
Paříž, Francie

Automobilová výstava Paris Motor Show je tradiční autosalon s dlouhou historií.   Je jednou z nejdůležitějších automobilových výstav, vždy s mnoha novinkami a koncepty.  Střídá se každý rok s Frankfurtem.

Concours of Elegance Hampton

Září 2020
Hampton Court Palace, UK

Turkey Run Daytona

26.-29. listopadu 2020
závodiště Daytona International Speedway, Florida, USA

Podzimní Turkey Run se koná na den díkuvzdání.  Přijedou opět tisíce historických automobilů, zejména muscle cars, street rods a customs.