1973 Datsun 240z


 Datsun 240z je prvním modelem věhlasné série “Z” Nissanu.

Datsun 240z je o trochu více ceněn než jeho nástupci.  Jako mnoho podobných Datsunů má i tento problémy s korozí na typických místech okolo kol a na prazích.  Potřebuje trochu práce a nový lak, jinak je kompletní.

Datsun byl dovezen z USA, k autu je americký Title (TP) pro přihlášení na veteránské registrační značky.

Nissan S30 (prodávaný v Japonsku jako Nissan Fairlady Z a na jiných trzích jako Datsun 240Z, později jako 260Z a 280Z) byl první generací dvoumístných GT kupé Z vyroběných společností Nissan Motors, Ltd. v Japonsku od roku 1969 do roku 1978.  Z je jedna z nejúspěšnějších sportovních řad, která kdy byla vyrobena.  Model S30 byl navržen týmem, který vedl Yoshihiko Matsuo, šéf Nissan’s Sports Car Styling Studio.

Společnost Datsun, která se snaží konkurovat evropským sportovním vozům.  Elegantní styl 240Z, moderní technika, nízká hmotnost, spolehlivý a výkonný motor, poměrně nízká cena a působivé výkony měly vynikající odezvu.  Pozitivní reakce jak od kupujících, tak z motoristického tisku byla okamžitá a obchodníci brzy měli dlouhé čekací seznamy.

Ikonický model  240Z významně přispěl k pozitivnímu přijetí japonských výrobců sportovních automobilů.

Všechny varianty modelu S30 mají nezávislé zavěšení na všech čtyřech kolech, vpředu MacPherson a Chapmanova náprava vzadu.  Přední kotoučové brzdy a zadní bubnové brzdy byly standardní.