1961 Fiat 1200 Spider


Fiat Spider 1200 (Cabriolet 1200) z roku 1961 byl navržen karosářským studiem Pininfarina jako malý a hbitý kabriolet.  Má čtyřválcový motor a manuální převodovku.

Tento vůz byl dovezen z Kalifornie.  Je naprosto kompletní a v dobrém stavu bez koroze, ale potřebuje práci.   Na Fiatu jsme provedl kompletní prohlídku a seřízení.  Motor běží vyrovnaně, tlaky ve všech válcích jsou odpovídající.  Převodovka bez problémů řadí, brzdy jsou v pořádku.  Všechny mechanické části auta je však třeba před běžným provozem projít a důkladně zkontrolovat.  Fiat potřebuje nový lak (původní barva byla bílá), potahy sedadel jsou prosezené, ale nejsou poškozené.  Fiat má nové koberce,  Plátěná střecha je zvnitřku trochu potrhaná, zvnějšku má několi velmi malých dírek.  V interiéru je třeba vyčistit přístrojovou desku a ukazatele.  Některé chromované díly je třeba obnovit, hliníkové lišty rozleštit.

Fiat 1200 je jednoduché auto a vše je možné udělat snadno a rychle.  Potřebné díly jsou dostupné a nejsou drahé.

Cena těchto vozů v posledních 10 letech roste, pěkná auta jsou již vysoko nad hranicí €20.000.

V případě zájmu můžeme Fiat kompletně zrenovovat a přihlásit na veteránské RZ.  Celková cena včetně nového laku a renovace by se pohybovalo okolo 500.000 Kč.