(Červenec 2017)   Rodeo Drive je nejslavnější ulice v Beverly Hills.  Je to krátká nákupní ulice s mnoha obchody prestižních značek a na sever přechází do rezidenční vilové části Beverly Hills. Čtvrť má svůj výbor, který se ve spolupráci s městem Beverly Hills stará o všechny akce v této ulici.  Jednou ze zajímavých událostí je Rodeo Drive Concours d’Elegance, konaný jako každý rok na Den otců.  Každým rokem se vybírá téma, které představuje unikátní kombinaci vzácných automobilů a motocyklů zdůrazňující minulost, přítomnost a budoucnost na rozhraní módy, designu a zábavy.

Concours d’Elegance je největší veřejná událost konaná každoročně v Beverly Hills s množstvím hostů, včetně sběratelů automobilů, rodin a zahraničních hostů, slavných osobností zejména ze showbusinessu a obyvatel z Beverly Hills a Westside.

Vystavovatelé jsou zejména místní obyvatelé, a tak jistě každého napadne, že nebude nouze o vzácné kousky a rarity.

Letos se v neděli 18. června konal již 24. ročník.  Již od časného rána se okolí zaplňovalo zajímavými automobily a ruchem při přípravě expozic.  Během dne však celá akce působila celkem klidným a komorním dojmem, majitelé seděli u svých aut a byli velmi vstřícní jakýmkoli otázkám.

Událost byla i tento rok zaštítěna automobilovým muzeem v Petersen Automotive Museum Los Angeles, jehož zakladatel a sběratel automobilů Bruce Meyer působí jako předseda představenstva Concours.

Concours představil některé automobilové rarity, například jsme viděli originální Tucker 48,  1934 Voison Aerosport,  1931 Bugatti Type 51 Dubois Coupe,  1927 Rolls-Royce Phantom Barker Tourer,  Duesenberg SJ Phaeton nebo 1932 Packard Light Eight 900 Coupe Roadster.

Očekávali jsme snobskou přehlídku bohatých sběratelů, ale celá akce byla mimořádně příjemná a kultivovaná, plná milých lidí, kteří se rádi podělili o zkušenosti se svými vozy.