Na konci listopadu 2016 se konal každoroční sraz fanoušků historických vozidel na známém okruhu v Daytoně nazývaný Turkey Run, tedy krocaní běh. Zvláštní název vychází z doby konání, protože ve čtvrtek 24.11. byl zároveň Den díkuvzdání.

Turkey Run má tradici již od roku 1974. Pořádá se na slavném oválu závodiště v Daytoně na Floridě. Koná se dvakrát ročně, podzimní akce je v týdnu Díkuvzdání, jarní akce je v březnu.

Turkey Run je svým rozsahem jedna z největších akcí podobného druhu na světě. Jeho začátky byly spojeny s fanoušky vozidel typu hot rod a street rod. Na první setkání, které se tehdy konalo na parkovišti hotelu v Daytona Beach přijelo 45 vozidel.

 

V dalších letech se setkání rozrůstalo a přibyly další kategorie vozidel a náhradní díly. V roce 1989 se zakladatelé spojili s organizátory Daytona Beach Car Shows a zajistili trvalé místo pro konání Turkey Run v areálu závodiště Daytona International Speedway. V té době se akce účastnilo 1.250 vozidel.

V roce 2016 již bylo účastníků více než 6.000, zastoupeny byly vozidla mnoha kategorií – oldtimer, youngtimer, hot rod, street rod, rat rod, přestavby všeho druhu, tovární vozy, vojenské a hasičské vozy a další. Zároveň zde vystavovalo přes tisíc prodejců náhradních dílů a renovátorských potřeb.

My jsme na Turkey Run dorazili hned první den, ve čtvrtek 24. listopadu. Noc jsme strávili ve stylovém plážovém motelu v Daytona Beach. Celé město již večer před začátkem žilo touto událostí, na ulicích jezdily stovky všelijakých vozidel. U nákupního centra Bellair Plaza byl večer sraz, k vidění byly jak vyladěné muscle cars, tak i domácí bizardní výtvory. Atmosféra Daytona Beach byla prosycená nadšením a spáleným benzínem.

Pro fanouška veteránů a jakýchkoli historických vozidel je Turkey Run skoro povinností. Další akce se koná v březnu!